ЄС обдумує 12-ий пакет санкцій проти РФ, який буде націлений на російську торгівлю
Джерело: Bloomberg
У Європейському Союзі обдумують новий, вже 12-ий пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований проти російської торгівлі та боротьби з ухиленням Росією від санкцій через треті країни.
Зазначається, що нові санкції повинні вдарити по російській торгівлі приблизно на 5 мільярдів євро.
Зокрема новий пакет санкцій повинен посилити обмеження щодо джерел доходів та промисловості Росії, а також обмежити здатність РФ посилювати свій військово-промисловий комплекс.
Великі частини російської економіки вже стали мішенню, що змушує політиків ЄС закривати прогалини, застосовувати цільові заходи та посилювати існуючі санкції.
У Євросоюзі пропонують обмежити експорт до РФ зварювальних машин, хімікатів та інших технологій, які застосовують у військових цілях.
Окрім цього розглядаються заборони на ліцензії на програмне забезпечення та обмеження на імпорт невеликої кількості оброблених металів і виробів з алюмінію, будівельних виробів, транспортних товарів і алмазів.
За словами джерел, нещодавно запропоновані імпортні та експортні заходи щодо Росії складуть приблизно 2,5 мільярда євро кожна. Заборона на алмази залежить від домовленості G7 щодо відстеження дорогоцінного каміння через кордони, яка, як очікується, буде завершена найближчим часом.
Європейська комісія почала консультації з державами-членами у жовтні.
Пропозиції щодо санкцій все ще можуть змінитися до того, як вони будуть офіційно представлені державам-членам, і для їх схвалення потрібна буде підтримка всіх 27 країн.
Новий пакет також має на меті порушити здатність Росії обходити існуючі санкції через треті країни, де вона отримує доступ до компонентів, технологій та електроніки, які використовуються в для виготовлення зброї. ЄС прагне додати більше товарів до існуючої заборони на транзит і внести до списку нові компанії, якщо влада третіх країн не прийме заходів щодо порушників.
У зв’язку з тим, що значні обсяги російської нафти зараз торгуються вище обмеження ціни в 60 доларів, запровадженого G7, ЄС та його союзники також обговорюють шляхи кращого дотримання цього заходу та націлювання на тіньовий флот із сотень суден, які РФ використовує для переміщення поставок.
Деякі з обговорюваних ідей включають заборону транзакцій із суднами, які потрапили під санкції, запровадження вимог щодо сповіщення про продаж судна та договірні положення, що забороняють поставки понад ліміт.
Також вивчається підвищення прозорості ціноутворення на нафту, щоб запобігти перемішуванню вартості закуплених обсягів як спосіб потенційного уникнення обмежень. Максимальна ціна не включає витрати на транспортування, а це означає, що завищеними витратами на доставку можна маніпулювати, щоб обійти санкції.
Також очікується, що до санкційного списку додадуть 100 осіб та 40 організацій.
- У Нідерландах на вісімнадцять місяців засудили 56-річного підприємця з Росії за порушення санкцій проти Росії через війну в Україні. Він також сплатить штраф у розмірі 200 тисяч євро.
- Підрядники оборонних підприємств, які займаються випуском гіперзвукових ракет “Кинджал”, досі не потрапили під санкції Заходу, тому вони продовжують імпортувати необхідні матеріали із країн Євросоюзу.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.