Єврокомісія погодила пропозицію стосовно заборони на продаж російських алмазів
Джерело: AFP
Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо заборони російських алмазів. Найближчим часом документ направлять країнам ЄС.
У нових санкціях проти РФ зокрема передбачено заборону на торгівлю алмазами, що походять з РФ, перевозяться транзитом або експортуються з Росії.
Європейський Союз розробляє заборони на російські алмази в межах свого 12-го пакету санкцій, спрямованих на посилення тиску на військову економіку Москви та припинення потоку коштів, які країна використовує для купівлі боєприпасів і безпілотників у Північної Кореї та Ірану.
Заборону на алмази з РФ планують запровадити з 1 січня 2024 року.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель сказав Financial Times 8 листопада, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.
Боррель зазначив, що дводенна зустріч міністрів закордонних справ G7 в Японії, яка завершилася в середу, підтримала цей крок.
Згодом він повідомив, що представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази.
Передбачається, що пакет міститиме нові заборони імпорту та експорту, дії щодо посилення ліміту ціни на нафту, боротьбу з обходом санкцій, заборону діамантів.
Раніше стало відомо, що новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.
- До кінця цього місяця очікується заява G7, якою оголосять про заборону на імпорт російських алмазів, за якою послідує пропозиція про 12-й пакет санкцій Європейського Союзу щодо Росії, повідомили дипломатичні джерела.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.