Єврокомісія погодила пропозицію стосовно заборони на продаж російських алмазів

Джерело: AFP

Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо заборони російських алмазів. Найближчим часом документ направлять країнам ЄС.

У нових санкціях проти РФ зокрема передбачено заборону на торгівлю алмазами, що походять з РФ, перевозяться транзитом або експортуються з Росії.

Європейський Союз розробляє заборони на російські алмази в межах свого 12-го пакету санкцій, спрямованих на посилення тиску на військову економіку Москви та припинення потоку коштів, які країна використовує для купівлі боєприпасів і безпілотників у Північної Кореї та Ірану.

Заборону на алмази з РФ планують запровадити з 1 січня 2024 року.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель сказав Financial Times 8 листопада, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Боррель зазначив, що дводенна зустріч міністрів закордонних справ G7 в Японії, яка завершилася в середу, підтримала цей крок.

Згодом він повідомив, що представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази.

Передбачається, що пакет міститиме нові заборони імпорту та експорту, дії щодо посилення ліміту ціни на нафту, боротьбу з обходом санкцій, заборону діамантів.

Раніше стало відомо, що новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.

Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.