Євросоюз готує заборону на російський алюміній у новому пакеті санкцій – Reuters

Джерело: Reuters

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

14 січня Єврокомісія провела неформальні консультації щодо 16-го пакету санкцій з представниками країн ЄС. Один із дипломатів зазначив, що ембарго на російський алюміній планують запроваджувати поетапно.

На сьогодні ЄС уже заборонив імпорт низки алюмінієвих виробів, включаючи дріт, труби та фольгу, котрі становлять менш як 15% від загального імпорту металу. Водночас алюміній використовується у транспортній, пакувальній та будівельній промисловості, також він важливий для виробництва деталей для електромобілів.

Наприкінці 2024 року десять країн Євросоюзу виступили з ініціативою посилити санкції проти Росії, включно з обмеженнями на її металургійну продукцію, зокрема й на алюміній.

Обсяг імпорту первинного алюмінію з Росії в ЄС протягом минулих двох років значно скоротився. Згідно з даними Trade Data Monitor, з січня до жовтня 2024 року країни ЄС імпортували з Росії близько 130 000 тонн алюмінію, що становить 6% від загального обсягу постачання 2,2 мільйона тонн. Для порівняння, за аналогічні періоди 2023 та 2022 років цей показник досягав 11% та 19% відповідно.

При запровадженні заборони європейські та американські компанії можуть почати шукати альтернативні постачання з країн Близького Сходу, таких як Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн, зазначає Reuters. Так, у 2024 році, за даними Міжнародного інституту алюмінію, на цей регіон припало близько 9% світового виробництва металу.

  • Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.
  • Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.
  • У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.