ЮНЕСКО долучиться до відбудови пошкоджених внаслідок ракетної атаки будинків у Львові

Джерело: міський голова Львова Андрій Садовий

Львівська міська рада провела переговори з ЮНЕСКО, яка допоможе відбудувати будинки – пам’ятки історичної спадщини, що були зруйновані 6 липня російською ракетою.

Фото: Садовий

“600 деревʼяних вікон для будинків, які є пам’ятками архітектури, вже замовлено. Вони виготовляються. На це потрібен час. Власники помешкань, які не належать до історичної спадщини, вже самостійно замінюють вікна, також їм допомагає американська фундація”,  йдеться в дописі.

Фото: Садовий

За словами Садового, жителі чотирьох найбільш зруйнованих будинків на вул. Стрийській отримують від міста компенсацію на оренду житла. Виплачуватимуть її доти, доки їхні будинки не відновлять.

Фото: Садовий

ДОВІДКОВО. 6 липня російська армія випустила по Львівщині десять крилатих ракет “Калібр”, сім з яких було збито силами та засобами ППО. Унаслідок ворожої атаки десятеро людей загинули, 48 зазнали поранення. Пошкоджено понад пів сотні автомобілів та більш як 40 будинків.

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.

Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.

Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів.  Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.