З початку роботи Контактної групи з питань оборони Україні передали озброєння на $88 млрд
Джерело: пресслужба Пентагону
За два роки роботи Контактної групи з питань оборони України країни-союзниці спорядили Силам оборони військової підтримки на 88 млрд доларів.
Під час 20-го засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Україна не відступить перед російським вторгненням у країну, як і Сполучені Штати. На авіабазі Рамштайн у Німеччині він високо оцінив “країни совісті”, котрі працюють разом, щоб допомогти Україні у її боротьбі.
На цій зустрічі контактної групи відбулось перше засідання групи лідерів Коаліції сил і засобів. Союзники обговорювали прогрес і намагалися скоординувати подальший шлях для наскрізних питань. Лідирують у цій групі: Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща та Велика Британія.
Остін детально розповів про втрати, які глава Росії Володимир Путін завдав своїй країні в її жорстокій війні проти України.
Понад два роки українські війська непокірно та вміло борються з путінською агресією, — зазначив він. — Росія заплатила приголомшливу ціну за імперські амбіції Путіна. Щонайменше 315 000 російських військових були вбиті або поранені.
Також з моменту вторгнення Росія витратила до 211 мільярдів доларів на оснащення, розгортання, підтримку та підтримку непотрібної війни.
Війна коштуватиме Росії 1,3 трильйона доларів у вигляді раніше очікуваного економічного зростання до 2026 року, — пояснив Остін. — А захисники України продовжують скорочувати можливості Кремля.
Він додав, що Україна бореться за своє життя як суверенна держава, і українська армія показує високу ефективність. Так, українські військові вже знищили або пошкодили понад 20 середніх і великих кораблів ВМС РФ. Тоді як українські засоби ППО продовжують збивати російські військові літаки.
Остін нагадав, що Сполучені Штати оголосили про надання Україні ще 300 мільйонів доларів безпекової допомоги.
Протягом двох років країни Контактної групи спільно виступали на підтримку України.
План Росії полягає у тому, щоб перечекати бажання Заходу підтримати Україну, — зауважив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун. — Ця коаліція не має дозволити цій стратегії спрацювати.
Браун наголосив, що упродовж майже двох років союзники виділили понад $88 млрд військової допомоги Україні.
Підтримка не просто допомагає Україні. Це зміцнює НАТО і допомагає зміцнити оборонно-промислову базу в Сполучених Штатах, Європі та світі. Це реалізує нашу власну безпеку, — зауважив генерал. — Коли ми інвестуємо в безпеку України, ми інвестуємо в нашу власну безпеку. І зміцнюємо спільне бачення цієї групи відкритого світу з правилами, правами та обов’язками.
У грудні 2023 року в управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ назвали цифру дня: 1,24 трильйона доларів – саме стільки становить спільний оборонний бюджет учасників коаліції “Рамштайн”.
- Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
- Попри те, що за період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро, варто відзначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.