За фактами розстрілів українських полонених в Авдіївці та Веселому розпочато розслідування
Джерело: обласна прокуратура
Служба безпеки за процесуального керівництва Донецької облпрокуратури розпочала досудове розслідування за фактами розстрілів беззбройних українських військовополонених в Авдіївці та Веселому.
“За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України)”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що 18 лютого в одному з Telegram-каналів опубліковано повідомлення про розстріл шести полонених ЗСУ на одній з позицій в Авдіївці. Захисники були тяжкопоранені та чекали на евакуацію.
Окрім того, виявлено відеозапис із фрагментом вбивства ще двох воїнів поблизу с. Веселе Бахмутського району. На записі з камери дрона видно, як під час штурму наших позицій представник ЗС РФ стріляє впритул спочатку в одного захопленого у полон військовослужбовця ЗСУ, а потім в другого. Не бажаючи залишати полонених живими, окупант умисно добиває їх з автоматичної зброї.
Розслідування проводить ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
- Російські армійці розстріляли шістьох полонених українських воїнів на позиції Музей (в/ч “Зеніт”) у Авдіївці Донецької області.
- Російські окупанти вбили двох українських військовополонених, які опинилися у їхньому полоні, на сході України.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.