За останні два місяці мобілізація в Україні зросла більш ніж удвічі — Reuters

Джерело: Reuters

Протягом травня та червня рівень мобілізації в Україні зріс більш ніж удвічі порівняно з попередніми двома місяцями. Про це заявили в Міністерстві оборони України, однак точних чисел не надали.

Спікер Міністерства оборони Богдан Сеник назвав це “позитивною тенденцією”. За його словами, середній вік мобілізованого солдата залишився на рівні приблизно 40 років.

Точні дані про мобілізацію залишаються таємницею воєнного часу. Утім політичні та військові діячі стверджують, що зміни, включаючи активну кампанію з набору добровольців, дозволили суттєво збільшити рівень мобілізації.

ЗСУ, посилені західною допомогою, тривалий час намагаються утримати оборону проти російських військ. Ворог своєю чергою продовжує наступ на сході. Багато виснажених військових потребують заміни після більш ніж двох років безперервної служби. Питання їх демобілізації залишається невизначеним у збройних силах, чисельність яких становить близько 1 мільйона осіб.

Мобілізацію додаткових 200 тисяч осіб нині вважають можливою. Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань національної оборони, заявив, що армія могла б досягти цієї цифри до кінця року, якщо нинішні темпи збережуться.

За його словами, це могло б дозволити Україні розглянути законопроєкт про демобілізацію частини військ. Хоча міністр внутрішніх справ попереджає, що таке рішення без заміни пропорційної частини бійців може послабити фронт.

Матьє Булег, аналітик з питань оборони з вашингтонського Центру аналізу європейської політики, зазначив, що оцінка у 200 тисяч є обнадійливою. Також важливішим завданням буде навчання та правильний розподіл цих військових на фронті.

Росія, за словами високопоставленого представника НАТО, набирає близько 30 тисяч солдатів на місяць для своїх військових дій, зазнаючи при цьому “дуже високих” втрат. У Москви також не вистачає боєприпасів та військ для великого наступу.

У квітні президент Володимир Зеленський знизив призовний вік з 27 до 25 років та підписав указ, що набув чинності в травні, про перегляд процесу мобілізації. Цей указ зобов’язує чоловіків молодше 60 років оновлювати свої персональні дані в призовних пунктах або онлайн.

Після впровадження реформи мобілізаційної політики, деякі призовні пункти стикаються з великим напливом чоловіків, які приходять зареєструватися або оновити свої дані до крайнього терміну 16 липня.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.