Заступниця очільника Міноборони провела зустріч з делегацією Інституту миру США: деталі

Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко зустрілася з делегацією американського Інституту миру (USIP) на чолі з віцепрезидентом, послом США в Україні (2006-2009 рр.) паном Вільямом Тейлором.
Катерина Черногоренко поінформувала іноземних гостей про напрямок своєї діяльності у Міноборони й наголосила на важливості переходу до ведення технологічної війни проти російських загарбників.
Заступниця очільника Міноборони також наголосила, що нині Україна – це реальний східний щит НАТО і Європи. Саме тому набуття нашою державою членства в Альянсі є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної безпеки.
Своєю чергою, американські делегати висловили слова підтримки нашій державі та відзначили мужність і стійкість українських військовослужбовців.

Зображення: Міноборони
Зокрема, Вільям Тейлор наголосив, що героїчна боротьба українців проти неспровокованої російської агресії є вражаючим прикладом стійкості й мужності для усього світу.
“Україна бореться за свою свободу, майбутнє своїх дітей і майбутнє Європейського континенту. В українців є спільні цінності з цивілізованим світом. Україна уже де-факто є країною НАТО. Знаю із яким завзяттям і мотивацією українські воїни опановують західну зброю. Це дійсно надихає. Весь світ має вчитися в українців, як потрібно захищати і боронити свою країну. Ви переможете, а ми будемо стояти пліч-о-пліч з вами”, – сказав Вільям Тейлор.
Також сторони обговорили питання ефективності військової допомоги Україні від країн-партнерів, налагодження співробітництва в технологічній сфері, перспективи створення коаліції співпраці в інженерній сфері, а також цифровізації процесів послуг для ветеранів війни.
Довідково. Інститут миру США (USIP) – неурядова організація, що формує аналітичний матеріал за напрямами: реформування сектору безпеки і оборони, правоохоронної діяльності, справ ветеранів, громадської безпеки, боротьби з корупцією та системи правосуддя.
- За словами офіційних осіб США, очікується, що наступного тижня адміністрація Байдена оголосить про новий пакет озброєнь для України, з коштів, які надійшли через “бухгалтерську помилку”.
- Адміністрація Байдена розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні.
- Міністерство торгівлі США у п’ятницю, 6 жовтня, додало 42 китайські компанії до державного списку експортного контролю через підтримку ними військової та оборонно-промислової бази Росії, включаючи постачання російському сектору американських інтегральних схем.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.