Зеленський провів розмову з Байденом: обговорили вагомий пакет підтримки для України

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
Ввечері 19 жовтня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Сполучених Штатів Америки Джо Байденом. Сторони зокрема обговорили збереження оборонної допомоги Україні та постачання далекобійних ракет ATACMS, котрі можуть прискорити звільнення території від росіян.
У вечірньому відеозверненні глава Української держави охарактеризував розмову як “змістовну”. Він наголосив, що США посилають сильний сигнал підтримки – “стільки, скільки потрібно, щоб перемогти”.
Зеленський висловив вдячність президенту Байдену, Конгресу – обом партіям – та всьому американському народу за потужну допомогу й за лідерство, котре допомагає єднати світ заради захисту життя та міжнародного порядку, заснованого на правилах. Він також зазначив, що українці знають, наскільки важлива міцна єдність у захисті від терору, від агресії.
Ми обговорили подальші спільні кроки в захисті свободи. Обговорили оборонну підтримку, серед іншого те, що “атакамси”можуть допомогти нам прискорити звільнення України від окупанта. Звичайно, ми говорили й про збереження допомоги Україні наступного року – про вагомий пакет підтримки для нашої держави, — повідомив президент.
За словами очільника держави, США підтримуватимуть імплементацію Формули миру. Також він поінформував президента Байдена про наступну велику міжнародну зустріч щодо Формули миру, яка відбудеться на Мальті цього місяця.
Раніше стало відомо, що президент Сполучених Штатів Джо Байден має намір просити у Конгресу США додатковий запит у розмірі 100 мільярдів доларів. З цієї суми очільник Білого дому хоче 60 млрд надати Україні.
- 17 жовтня Володимир Зеленський підтвердив виконання домовленостей із главою США Джо Байденом про отримання далекобійних ракет ATACMS.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
- 19 жовтня глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Сполучені Штати мають намір передати Україні ще більше далекобійних ракет ATACMS. Міністр запевнив, що їх постачання здійснюватимуть на постійній основі.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив відео роботи наших армійців із застосуванням американських далекобійних ракет ATACMS по розташуванню російських військ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.