Зеленський вважає, що непередбачуваність Трампа може допомогти у боротьбі з РФ – ЗМІ

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, Президент України Володимир Зеленський вважає, що у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах у США, його непередбачуваність може допомогти у боротьбі з РФ.

8 грудня 2021 року президент США Джо Байден заявив, що американських військових не відправлятимуть до України на тлі загрози повномасштабного вторгнення РФ.

Саме у цей момент, вважають прихильники Трампа, Байден втратив контроль над ситуацією та фактично, “відчинив двері” Кремлю в Україну.

За два тижні до 24 лютого 2022 року Трамп розмовляв телефоном зі своїм ексрадником з нацбезпеки Робертом О’Браєном.

“І Трамп сказав: “Послухайте, вони ніколи б цього не зробили при мені, тому що вони не знали, що я зроблю””, – розповідав О’Браєн в інтерв’ю NYT пригадуючи цю розмову.

При цьому тоді Трамп не зміг відповісти, чи вводив би він війська США в Україну і чи віддав би наказ про рішучу військову поразку РФ.

Зараз Трамп також впевнено стверджує, що якби у 2022 році Білий дім очолював він, то РФ не вдерлась би в Україну.

Думку про те, що диктаторські режими такі як у Росії чи Китаю можуть реагувати лише на демонстрацію сили, не варто відкидати. Тому коли Трамп погрожує бомбити Москву чи запровадити 200% мито для Китаю, лідери цих держав можуть повірити, що він це зробить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО пропонують створити «банк» оборонних витрат на випадок перемоги Трампа

Коли Трамп у 2016 році став президентом США, у своїй першій промові щодо зовнішньої політики він дотримувався цієї ж стратегії – стратегії непередбачуваності.

“Ми як нація маємо бути абсолютно непередбачуваними. Ми абсолютно передбачувані. Ми все розказуємо. Ми відправляємо війська? Ми їм кажемо. Ми відправляємо щось ще? У нас пресконференція. Ми маємо бути непередбачуваними з цього моменту”, – казав Трамп.

Цей підхід повністю відрізняється від політики Байдена, який завчасно описав відповідь США на російське повномасштабне вторгнення.

На думку критиків, те, що Байден одразу відкинув можливість ввести американські війська в Україну, надало сміливості Путіну, який вирішив, що обійдеться легким покаранням.

США виділили мільярди доларів на озброєння України та запровадили жорсткі санкції проти Росії.

Однак за словами О’Браєна, це не завадило РФ достатньо організуватись для війни. Однак якби перед Кремлем була загроза військового втручання США, все могло б бути по-іншому.

“Якби їхні стратеги прийшли і сказали Путіну: “Ми не думаємо, що Трамп підтримає Україну військами, але він може це зробити, і якщо він це зробить – ми програємо”. Це впливає на розрахунки”, – сказав О’Браєн у коментарі NYT.

Натомість адміністрація Байдена діяла іншим способом, додав він.

“Люди Байдена-Гарріс сказали: ви не можете увійти. Ви жахливі люди. І ми не будемо говорити з вами про це. І, до речі, ми не будемо розміщувати там американські війська. Ми не будемо давати українцям те, що вони хочуть. Тому росіяни чують все, що ми не будемо робити для українців і все, що вони отримують від нас – моральні лекції. Путін побачив, що двері широко відчинені”, – додав ексрадник Трампа.

Зараз чимало країн Європи занепокоєні тим, що Трамп може повернутись у Білий дім. Чи не щоденно країни ЄС проводять наради на тему, чи зможе Європа допомогти Україні, якщо США припинять підтримку.

Та в Україні, за даними видання, рівень занепокоєності не такий високий.

“За даними The Telegraph, український лідер вважає, що непередбачуваність Трампа може стати вирішальною зброєю в арсеналі Києва”, – мовиться у статті.

Це, зокрема, пов’язано з тим, що Гарріс розглядають як кандидатку, яка підтримає допомогу Україні за сценарієм Байдена – вона буде постійною, але прозаїчною.

За даними ЗМІ, Президент України Володимир Зеленський вважає, що у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах у США, його непередбачуваність може допомогти у боротьбі з РФ.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що Володимир Путін перебільшує військові “успіхи” у Курській області, щоб запевнити внутрішню аудиторію в здатності російських військових придушити вторгнення України в Курську область.

З початку доби, 25 жовтня, на фронті вже відбулося 142 бойових зіткнення.

У п’ятницю, 25 жовтня, Північна Корея заявила, що будь-який крок щодо направлення своїх військ для допомоги Росії у війні проти України “відповідатиме міжнародному праву”. Однак країна так і не підтвердила відправку військ.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.