Дві з п’яти ракет, випущених вранці по Харкову – виробництва КНДР

Джерело: Сергій Болвінов/Facebook

Начальник слідчого управління Головного управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що дві з п’яти ракет, випущених росіянами сьогодні вранці по Харкову, виявилися північнокорейського виробництва.

Металеві уламки балістичних ракет вибухотехніки зібрали на території промислової зони. Попередні висновки спеціалістів – це північнокорейські ракети HVASON 11GA (KN-23), – наголосив Болвінов.

Зауважимо, під час масованого ракетного обстрілу 7 лютого війська РФ атакували 5 областей України та Київ. Загалом, за розрахунками “Економічної правди”, ранкова ракетна атака РФ по Україні коштувала Росії 423,4 мільйона доларів, ворог застосував 64 засоби повітряного нападу.

Нагадаємо, що Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

На початку січня у США повідомили, що КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.

Вперше ці ракети були застосовані під час масованої атаки 29 грудня 2023 року. 2 січня Росія випустили близько 10 ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах. 6 січня ракетою з КНДР вдарили по Харкову.

Підтвердили використання Росією північнокорейських ракет і в Офісі генерального прокурора країни.

Згодом офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.