Генерал Бундесверу: Німеччина має бути готова до війни з РФ через п’ять років
Джерело: Карстен Брейер в інтерв’ю Welt am Sonntag
Брейер наголосив, що Німеччині слід бути готовою до війни вже через п’ять років. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових.
Вперше після закінчення холодної війни Євросоюз зіштовхнулася із загрозою можливої війни ззовні. Аналітики бачать “військову загрозу з боку Росією”, це не означає, що війна буде, наголосив експерт.
Брейер зазначив, що у діях Путіна бачить намір розширити війну за межі України. Про це свідчить те, що він пише і говорить, а також щодо його дій в Україні.
Тож розміщення у сусідній з РФ Литві бригади бундесверу на постійній основі надсилає одразу кілька важливих сигналів.
Сигнал Москві: “Ми налаштовані серйозно і підтримуємо наших союзників щодо НАТО”. Сигнал Вільнюсу: “ми стоїмо з вами пліч-о-пліч, на нас можна покластися”. Сигнал населенню ФРН: “Ми повертаємо іншим щось із отриманого від союзників під час холодної війни, а саме – військовий захист, який ми змогли використати не лише для економічного розвитку нашої країни”, – пояснив Брейер.
Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.
Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.
З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.
Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- 9 листопада 2023 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що Німеччина зміцнить свою армію, аби зробити її опорою стримування та колективної оборони в Європі.
- Німеччина розмістить чотири винищувачі Eurofighter в Румунії для підтримки місії НАТО з контролю за повітрям, починаючи з кінця листопада.
- Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році.
- Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина витрачатиме 2% свого ВВП на оборону.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.