В Євросоюзі тимчасовим захистом користуються понад 4,3 млн українців — держстат ЄС
Джерело: держстат ЄС
Кількість українських переселенців у Європі збільшується — понад 4,3 мільйона українців вже скористалися тимчасовим захистом у країнах ЄС.
Головними напрямками міграції українських переселенців є:
- Німеччина, де отримали захист понад 1,25 мільйона осіб (29% від загальної кількості в ЄС);
- Польща, де захист отримали майже 954 тисячі осіб (22,1%);
- Чехія, де тимчасовий захист отримали понад 373 тисяч осіб (8,7%).
Найбільше зростання кількості українських біженців зафіксовано у таких країнах:
- Німеччина (+15 285; +1,2%);
- Чехія (+3 705; +1,0%);
- Іспанія (+2 255; + 1,2%).
У листопаді найбільше українців виїхали до Німеччини, Чехії та Нідерландів. Проте у грудні спостерігалась зменшена кількість переселенців у таких країнах, як Польща, Франція та Італія.
Понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист, мають громадянство України. За статевою ознакою, жінки становлять 46,2% отримувачів захисту, діти — 33,2%, а повнолітні чоловіки — 20,6%.
- У 14 населених пунктах Молдови працюватимуть спеціалісти, які будуть відповідати за інтеграцію соціальну українських переселенців. У пресслужбі делегації Європейського союзу в Молдові повідомили, що нові працівники будуть активно діяти в межах ініціативи “Мери за зростання”, яку фінансує ЄС та ПРООН.
- Влада 14 із 16 федеральних земель Німеччини домовилася про створення єдиної платіжної картки для біженців, що передбачатиме низку обмежень. Ще дві землі – Баварія та Мекленбург-Передня Померанія – запровадять власну аналогічну систему.
- Нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.
- Президент Володимир Зеленський вважає, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.