Вже наступного тижня ATACMS можуть передати Україні – сенатор Марк Ворнер

Джерело: Марк Ворнер в етері cbs

Сенатор від Демократичної партії Марк Ворнер, голова комітету з питань розвідки, висловив сподівання, що ракети великої дальності ATACMS можуть відправити в Україну до кінця наступного тижня.

Ворнер пояснив, щойно президент США Джо Байден підпише ухвалений законопроєкт, переконавшись, що Конгрес виконує свою роботу, озброєння відправлять до кінця тижня. За його словами, протягом минулих кількох місяців адміністрація була готова підготувати або надати ATACMS.

Сенатор додав, що пакет допомоги включатиме далекобійні озброєння, зокрема ATACMS.

20 квітня нижня палата Конгресу США після кількох місяців дебатів затвердила масштабний пакет військової допомоги Україні. Ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає виділення Києву близько 61 млрд доларів. Очікується, що 23 квітня документ схвалить Сенат.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що після цього негайно підпише закон.

Зауважимо, республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS. Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

Водночас передбачається передача Україні ракет ATACMS.

Раніше стало відомо, що Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні ATACMS “ще більшої дальності”, ніж раніше.

Своєю чергою, колишній командувач сухопутних військ США в Європі Бен Годжес наголосив, що знищення Кримського мосту є цілком реальним завданням для українських захисників за наявності необхідних інструментів. Українські військові будуть здатні знищити Кримський міст, маючи достатню кількість керованих ракет, таких як Army Tactical Missile System (ATACMS) та німецькі ракети Taurus.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.