Іспанія надасть Україні ракети Patriot
Джерело: Reuters
Газета El Pais у п’ятницю, 26 квітня, повідомила, що Іспанія надішле невелику кількість ракет Patriot в Україну.
Раніше уряди ЄС закликали поставити Україні більше систем захисту, особливо таких країн, як Греція та Іспанія, які мають таку зброю в своєму арсеналі.
В четвер, 25 квітня, Греція заявила, що може передати одну з двох своїх систем ППО Patriot PAC-3 Україні, але за умови отримання конкретних “гарантій” безпеки від США проти потенційної загрози з боку Туреччини, а також фінансових компенсацій.
El Pais з посиланням на джерела в уряді повідомила, що Іспанія виключила постачання Україні зенітних пускових установок Patriot, але постачатиме ракети для цієї системи.
“Це буде дуже обмежена кількість, оскільки військовий резерв Іспанії становить близько 50 одиниць, а перехоплювачі дуже дорогі”, — повідомила El Pais.
- За даними ЗМІ, Німеччина наполягає на тому, аби США передали Україні принаймні одну систему Patriot, для посилення ППО на тлі посилених російських ракетних атак.
- Німеччина надішле третю батарею Patriot, а шість інших систем будуть надані Україні від інших членів ЄС.
- Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.
- Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Європейської ради через нездатність країн Євросоюзу надати Україні додаткові системи Patriot.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.