Водомети та сльозогінний газ: силовики у Тбілісі розганяють учасників мітингу
Джерело: “ЕхоКавказа”
30 квітня біля будівлі парламенту у Грузії, під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ та водомет.
Деякі учасники акції стверджують, що правоохоронці застосували гумові кулі. Є постраждалі, яким співробітники швидкої допомоги надають першу допомогу.
Правоохоронці також застосували водомет для розгону учасників акції. До цього пролунало попередження про використання спецзасобів.
Учасники мітингу спробували забрати встановлені загородження та перекрити ними дорогу.
Тим часом правоохоронці почали затримувати мітингувальників перед будівлею парламенту.
Раніше силовики застосували сльозогінний газ, внаслідок чого постраждали кілька громадян. На місці працює кілька бригад швидкої допомоги. Лікарі надають першу допомогу постраждалим.
У МВС країни заявили, що спецзасоби використані з метою “підпорядкування законним вимогам правоохоронців”.
Для наведення ладу Міністерство внутрішніх справ застосувало передбачені законом спеціальні засоби. Протестувальники чинили словесний та фізичний опір співробітникам правоохоронних органів, а також кидали у їхній бік різні предмети.
Зауважимо, у центрі Тбілісі знову відбувається акція проти закону про “іноагенти”. Представники неурядового сектору, громадянські активісти, опозиція та молодіжні організації та рухи перекрили проспект Руставелі. Студенти державних університетів раніше зібралися біля парламенту, закликавши решту учасників оточити будівлю законодавчого органу.
Зауважимо, 15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.
Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту. Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.
Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.
Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.
Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією.
30 квітня законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” винесли на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдинарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.
Читайте також: Закон про «іноагентів»: що відбувається в Грузії та реакція міжнародної спільноти
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- За даними ЗМІ, депутати Європейського парламенту підготували проєкт резолюції з закликом не починати перемовини з Грузією щодо її членства у ЄС. Причина – законопроєкт про “іноагентів”.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.