Японія передала медичним закладам Харківщини автівки та діагностичне обладнання

Фото: МОЗ
Джерело: МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
Автівки розподілено між медичними закладами Харківської області, зокрема, їх отримали заклади первинної медичної допомоги прифронтових міст Ізюму та Куп’янська.
Використовуватимуться автомобілі для надання базових медичних послуг пацієнтам у віддалених регіонах. Розміри автівки дозволяють перевозити також портативне обладнання, необхідне для надання допомоги.
Діагностичні ультразвукові апарати дозволять точно і швидко встановлювати діагнози та обирати ефективні методи лікування. Прилади мають функцію дистанційної передачі даних. Обладнання вже прибуло до Харківської області, наразі проводиться навчання для медиків.
“Вдячний Японії за передані сьогодні 20 автівок для медзакладів первинної ланки та діагностичне ультразвукове обладнання. Вони підсилять медиків Харківщини, яка на сьогодні є однією з найгарячіших точок країни, а отже більша кількість пацієнтів зможе отримати необхідні медичні послуги в цей складний час”, — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
З початку війни Японія системно підтримує Україну, надаючи необхідні медичні засоби та обладнання для забезпечення безперервності надання медичної допомоги та задоволення нагальних медичних потреб людей.
За цей час Японія вже надала Україні фінансової підтримки на більше ніж 12 мільярдів доларів, у тому числі для медичної сфери.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України.
- За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.