Колишній віцеканцлер Німеччини закликав «зламати Росію, як колись Радянський Союз»

Джерело: Зігмар Габріель на телеканалі ZDF

Колишній віцеканцлер Німеччини в уряді Меркель, Зігмар Габріель закликав зламати Росію, позаяк будь-яка перемога Путіна, чи то за столом перемовин, або на полі бою лише розпалить апетити Кремля.

Габріель пояснив, чому союзники по НАТО по-різному оцінюють надання Україні озброєння та можливості її використання.

Є різниця між Макроном з одного боку та Шольцем й частиною американців з іншого. Вона у тому, як дивитися на війну. Чи маємо ми побоюватися ескалації та можливості опинитися у ситуації 1914 року, коли у результаті настане велика війна? Чи це швидше ситуація 1938 року? Так, на мою думку, міркує Макрон. Що якщо Путін перемагає, не має значення, на полі бою чи за столом переговорів, це лише пробуджує його апетит і він продовжує далі. Я думаю, Макрон правий. Ми бачимо, що вже зараз Росія намагається протистояти Заходу у багатьох інших регіонах. Я вважаю, що ця війна набагато більша, ніж та, що відбувається зараз в Україні.

Політик закликав реагувати зовсім інакше, застосовуючи не лише військовий потенціал.

Ми маємо розтрощити росіян, як це колись вийшло з Радянським Союзом, — наголосив Габріель, зауваживши на необхідності застосування про технологічних та політичних важелів.

Варто додати, що 2 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що дипломатія з РФ може бути успішною виключно з позиції сили.

Шольц наголосив, “оскільки загроза з боку Росії зберігатиметься”, у 2023 році союзники по НАТО вирішили перекинути до країн Балтії додаткові війська, щоб у майбутньому “розмістити там на постійній основі цілу бригаду”, що стане першим таким випадком в історії Бундесверу.

Канцлер також зазначив, що на тлі російської загрози ФРН “абсолютно потрібні” послідовні реформи в економіці для підвищення конкурентоспроможності.

Зауважимо, нещодавно президент Фінляндії Александр Стубб пояснив, що російський лідер Володимир Путін розуміє лише силу.

Я роками брав участь у мирному посередництві. Коли ви виступаєте посередником, все починається з діалогу, а після ви починаєте встановлювати параметри. Та гадаю, що в даному конкретному випадку холодна правда полягає в тому, що єдиний спосіб досягти миру – це поле бою, – зазначив президент Фінляндії.

Попри визнання відсутності політичного діалогу з РФ, він не став відкидати заклики щодо врегулювання на рівні дипломатів. Зауваживши, що мирний Саміт щодо України, який має організувати Швейцарія, справді потрібен. Він додав, що це не тільки односторонній шлях, необхідно, аби, на певному етапі, “шляхи пересіклися”.

Також швейцарські ЗМІ наголосили, що у минулому Кремль завжди краще розумів прояв сили, аніж “обговорення та компроміси”. Тому, військове втручання Франції, ймовірно, стане останнім шансом Європи запобігти великій війні.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.