Норвегія, Швеція та Фінляндія створять транспортний коридор для перекидання військ
Джерело: Deutsche Welle
Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.
Коридор дозволить за необхідності набагато швидше перекидати особовий склад із норвезьких портів до Швеції та Фінляндії, оголосили представники трьох північноєвропейських країн у межах саміту з питань оборони у норвезькому Буде.
Маршрут прокладуть через північні регіони трьох країн.
Тепер, коли ми всі в НАТО, можемо зовсім по-іншому співпрацювати, захищаючи один одного, — заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Ґар Стьоре.
Раніше під час планування переміщень особового складу та військової техніки північноєвропейські країни прокладали маршрути з півночі на південь, відтепер же орієнтуватимуться на східно-західний напрямок.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Фінляндія та Швеція спільно подали заявки на вступ до НАТО. Фінляндія стала 31-м членом альянсу у 2023 році, тоді як Швеція отримала дозвіл на приєднання до Альянсу у березні 2024 року.
Зауважимо, стало відомо, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що триває вже третій рік, НАТО запланувало багато “сухопутних коридорів”, якими у разі війни з Росією на лінію фронту перекидатимуть американські війська та бронетехніку. Заплановані логістичні маршрути мають на меті допомогти відбити атаку Росії.
Оперативні плани ухвалили на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Вони передбачають, що наступ РФ на східний фланг Альянсу першими зустрінуть сили швидкого реагування кількістю щонайменше 300 тис. осіб, до яких приєднаються додатково розгорнуті бригади.
Згодом до них долучаться американські війська та бронетехніка, які перекинуть запланованими логістичними маршрутами.
Головний план передбачає висадку американців у портах Нідерландів і переправлення їх залізницею через Німеччину до Польщі.
Якщо сили НАТО, які входять з Нідерландів, постраждають від російських бомбардувань або якщо порти в Північній Європі будуть знищені, альянс зосередиться на портах в Італії, Греції та Туреччині. З італійських портів американські війська можуть бути транспортовані по суші через Словенію та Хорватію до Угорщини, яка межує з Україною.
Також планується перекинути війська через Норвегію, Швецію та Фінляндію.
Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Раніше голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
- Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.