Погоджений на посаду глави Мінкульту Точицький: «Марафон був, є і буде»
Джерело: засідання Комітету
5 вересня Верховна Рада призначила дипломата Миколу Точицького міністром культури та стратегічних комунікацій України. Під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики кандидат заявив, що “марафон був, є й буде”, однак, закликав шукати шляхи зацікавленості громадськості.
Стосовно марафону, – то він був, є і буде. Потрібно шукати форму, аби була зацікавленість у громадськості. Є велика кількість людей, які його дивляться, і це так само важливо доносити єдиним голосом те, що відбувається на фронті. Якщо будуть певні запитання, що саме не подобається, то я готовий буду з вами на цю тему поспілкуватись, — зауважив Точицький.
Окрім цього, за словами Точицького, одним з основних завдань є “донести до зовнішнього партнера, заради чого ми боремося, хто такі Україна та що таке культурна ідентичність українців, і це потрібно робити якісно”. Для цього, він переконаний, має працювати не одне міністерство або комітет, натомість — необхідна взаємодія всієї інституції.
Комітет ухвалив рішення підтримати подання прем’єр-міністра щодо призначення Миколи Точицького на посаду міністра культури та стратегічних комунікацій України.
Раніше радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
Тоді як у 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
Водночас на початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.
Згодом Європейська федерація журналістів (EFJ) приєдналася до своїх партнерів Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR), щоб висвітлити нинішні проблеми зі свободою преси в Україні протягом двох років після початку повномасштабного вторгнення Росії. У межах проєкту MFRR українську владу закликали серйозно переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.