Об’єкти енергетики можуть перемістити під землю з метою захисту від ворожих обстрілів
Джерело: Микола Колісник в етері телемарафону
Заступник міністра енергетики Микола Колісник поінформував про один з варіантів захисту повітряних ліній електропередач від російських обстрілів.
Зокрема наразі розглядають можливість перенесення об’єктів під землю.
Як пояснив Колісний, це “потенційно один з варіантів”. Вже розроблена значна кількість технічних рішень та проєктів фізичного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури з метою їх убезпечення. Нині енергетики намагаються облаштувати перший та другий рівні фізичного захисту енергооб’єктів у максимально пришвидшені терміни.
Він нагадав, що з метою забезпечення фізичного захисту та відновлення пошкоджених об’єктів необхідне фінансування як з державного бюджету, так і коштом міжнародної допомоги.
Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.
3 липня член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко поінформував, що в Україні прогнозують ймовірні послаблення відключення світла після 20-х чисел липня.
Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Також колишній голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.
Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
- В Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив колишній голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах, за посиланням.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
Данія виділяє 2,1 мільярда данських крон (понад 281 мільйон євро) на посилення української протиповітряної оборони.
Верховна Рада 19 грудня проголосувала за запит до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Юрія Бойка звання Героя України. Це рішення підтримали 232 народні депутати.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що українців в Росії може бути більше, ніж в Україні. Однак під “Росією” він мав на увазі й окуповані території України.
Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі мають підтвердити свою непохитну підтримку України та надіслати “чіткий сигнал” новообраному президенту США Дональду Трампу.
Президент РФ Володимир Путін торкнувся теми ефективності “Орєшніка”. Він запропонував країнам Заходу визначити цілі в Києві для обстрілу, аби вони влаштували “дуель”.