З’явилися супутникові знімки наслідків ударів по російських складах боєприпасів у Торопці

Джерело: Схеми

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Раніше російські ЗМІ повідомили про масову атаку безпілотників у місті Торопець Тверської області Росії, там зокрема спалахнула пожежа.

Згодом у мережі опублікували відео потужних вибухів та масштабних пожеж від місцевих жителів, котрі повідомили, що був атакований склад із боєприпасами. Тоді як місцева влада вчергове заявила, що пожежа виникла “внаслідок падіння уламків БпЛА”. Однак, влада Тверської області оголосила про евакуацію населення до сусіднього міста – Західна Двіна.

 

Український осінтер Tatarigami повідомив, що на атакованому складі зберігали 122-мм реактивні снаряди для РСЗВ “Град” та 82-мм артилерійські міни. Окрім цього, російські ЗМІ раніше писали, що тут зберігають ракети.

 

Глава Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що на цьому складі зберігали ракети для РСЗВ “Град”, ракети С-300 та С-400, вироблені балістичні ракети для “Іскандер” та починали звозити північнокорейські ракети KN23.

Зауважується, що арсенал комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових матеріалів збудували у 2018 році. Тоді у російському міноборони заявили, що склад відповідав “найвищим світовим стандартам – а кожне сховище арсеналу вміщує до 240 тонн боєприпасів”.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.