Міноборони допустило до використання в ЗСУ бронеавтомобіль «Зубр» – що він може
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.
Цей броньований транспортний засіб мультифункціональний і вирізняється мобільністю, маневровістю та компактними розмірами.
“Зубр” має посилену незалежну підвіску та ходові характеристики, які дозволяють автівці пересуватися на відносно високих швидкостях складними ділянками місцевості. Також бронеавтомобіль може долати неглибокі водні перешкоди.
Броня та конструкція “Зубра” захищає військовослужбовців від уражень стрілецькою зброєю та мінімізує травмування водія і пасажирів при підриві машини на міні чи ворожому фугасі.
Також конструкція автомобіля дозволяє встановлювати додаткові системи озброєння, використовувати його для транспортування особового складу та евакуації поранених.
Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.
Також кодифікували український багі “Варан”. Його основою є силовий каркас для надскладних умов експлуатації. Транспортний засіб підвищеної прохідності призначено для виконання широкого спектра завдань: переміщення особового складу, евакуації поранених, підвезення боєприпасів тощо.
Крім цього, стало відомо, що за дев’ять місяців 2024 року оборонне відомство дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міністерство оборони кодифікувало і дозволило використання безпілотного наземного робота “Тарган”, розробленого українськими інженерами.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
Командира військової частини на Дніпропетровщині підозрюють у тому, що він примушував підлеглих працювати на будівництві для його близьких родичів.
58-річного окупанта, який з 2014 воював у лавах бойовиків “Л/ДНР”, а з початком повномасштабного вторгнення катував жителів Харківської області, заочно судитимуть за обвинуваченням у жорстокому поводженні з цивільними.
Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.
Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава.