У Києві рятувальники виявили залишки ворожої ракети Х-55 після ранкового обстрілу
Джерело: ДСНС
28 листопада піротехніки ДСНС виявили залишки російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів столиці після масованого удару.
Попри те, що уламки не становили прямої загрози для населення, все ж могли стати небезпечними без оперативного втручання.
Надзвичайники нагадали усім громадянам:
- Якщо ви побачили підозрілий предмет, не підходьте і не торкайтеся його.
- Одразу повідомте про знахідку за номером “101”.
- Пам’ятайте, що те, що здається безпечним, може приховувати смертельну небезпеку.
Дайте можливість професіоналам ДСНС виконати свою роботу, аби захистити вас та ваших близьких. Підтримаймо їх своєю пильністю та обачністю! Бережіть себе та своїх близьких! – закликали у ДСНС.
Зауважимо, нещодавно поліцейські вибухотехніки знешкодили касетну бойову частину ворожої ракети, котра не здетонувала на Кіровоградщині.
Раніше на Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.
Також на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Окрім того, на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.