На Рівненській АЕС розпочала роботу десята група експертів МАГАТЕ

Зображення: facebook/Рівненська АЕС
Джерело: “Енергоатом” та Рівненська АЕС.
На майданчику Рівненської атомної електростанції розпочала роботу десята група експертів постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з питань ядерної безпеки та захищеності, яка працюватиме до 15 серпня поточного року.
Цього разу до групи увійшли фахівці з Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.
За підсумками роботи попередньої групи, міжнародні експерти відзначили високий рівень дотримання персоналом РАЕС вимог безпеки. Крім того, подякували персоналу та керівництву електростанції за професіоналізм та значний внесок у забезпечення стабільної роботи енергоблоків в умовах повномасштабної збройної агресії РФ.
Програма перебування експертів ротаційної групи включала обходи та огляди обладнання, спілкування із персоналом. Також представники Агентства поділились досвідом у сфері забезпечення безпеки при зміні постачальника обладнання, підготувавши презентацію для представників експлуатаційних та ремонтних підрозділів електростанції.
“Я пишаюсь тим, що є членом постійної моніторингової місії МАГАТЕ на Рівненській АЕС. Хочу зазначити, що персонал підприємства експлуатує енергоблоки в екстраординарній ситуації. Усю отриману інформацію впродовж нашої роботи обов’язково буде викладено у звіті та передано до центрального офісу Агентства у Відні. Дякуємо за відкритість та можливість відчути себе частиною злагодженої команди рівненських атомників”, – зазначили експерти МАГАТЕ.
Своєю чергою, фахівці новоприбулої групи окреслили коло завдань та висловили сподівання на плідну та активну співпрацю впродовж наступних трьох тижнів.
Довідково. Постійна моніторингова місія МАГАТЕ на Рівненській АЕС діє із січня 2023 року. Розташування місій агентства на всіх українських АЕС відбулося на офіційний запит України. Іноземні спеціалісти здійснюють моніторинг ситуації та надають технічні консультації, вивчають потреби на ядерних об’єктах для подальшого надання технічної допомоги.
Основна мета місії – спостереження та документальне оформлення інформації щодо стану роботи атомних установок, забезпечення комунікації через встановлені канали зв’язку, визначення пріоритетних потреб щодо закупівлі обладнання, надання технічних порад, у випадку, якщо такий запит є.
- Представники постійної моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС під час обходу території промислового майданчика станції виявили декілька протипіхотних мін.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
- Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ООН зазначив, що російські війська, які окупували Запорізьку АЕС в Україні, розмістили вибухові міни поблизу об’єкта.
Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.
СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.
Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.
9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.
Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.