В Україну наближається спека: у ДСНС попередили про небезпеку загорянь в екосистемах

Джерело: Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Відзавтра по всій території Україні зберігатиметься спека. Як наслідок – у більшості областей встановлюється пожежонебезпечний період.
Зокрема, за даними Українського гідрометеорологічного центру: 4-6 серпня у Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Донецькій, 5-6 серпня й в Івано-Франківській, Вінницькій, 6 серпня й у Сумській, Кіровоградській, Харківській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
У ДСНС нагадали, що за таких умов відвідування лісових масивів заборонено. Також необхідно дотримувати правил пожежної безпеки. Не варто провокувати своїми діями загоряння на відкритих територіях.
На жаль, деякі громадяни й досі практикують випалювання сухої трави, що часто призводить до масштабних пожеж. Наслідки цих дій жахливі.

Зображення: ДСНС
Вогонь знищує все живе. Гине флора, дикі та свійські тварини, комахи й птахи, які низько гніздяться. Хтось згорає живцем, а хтось задихається від диму. Тварини не встигають втекти від пожежі.
Через випалювання трави гине корисна мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах, а також змінюється структура ґрунту. Внаслідок чого він перестає бути родючим і відновиться лише за 5–6 років.

Зображення: ДСНС
Під час горіння сухостою в повітря виділяються небезпечні речовини: бензопірен, діоксини, важкі метали. Це може спричинити головний біль, кашель, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа й гортані, а згодом навіть призвести до онкологічних захворювань.
За певних погодних умов маленький підпал може швидко перетворитися на масштабну пожежу, перекинутися на будинки й стати причиною загибелі худоби та навіть людей.
“Будь ласка, не випалюйте траву. Бережіть себе, близьких і довкілля — вибирайте альтернативні способи утилізації сухостою”, – закликали у ДСНС.
- Пожежі є особливо небезпечними на деокупованих територіях, оскільки існує ризик вибуху боєприпасів.
- Грецією продовжують ширитися масштабні лісові пожежі. В одному з районів вогонь дістався до великої військовий бази, внаслідок чого вибухнув склад з боєприпасами.
- На італійському острові Сицилія вирують лісові пожежі, які поширюються через сильні вітри та посушливі умови.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.