У США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України

Джерело: “Голос Америки”

Група консерваторів запускає рекламну кампанію з бюджетом у 2 мільйони доларів, спрямовану на посилення підтримки України законодавцями-республіканцями. Зусилля активізувалися напередодні боротьби за виділення коштів в Конгресі, що, ймовірно, поставить під загрозу подальше фінансування США для боротьби України проти російського вторгнення.

“Республіканці за Україну”, проєкт організації Defending Democracy Together, очолюють республіканець Сара Лонгвелл і консервативний експерт Білл Крістол.

Мета — переконати республіканців у Конгресі взяти на себе зобов’язання продовжити фінансування допомоги Україні.

Організація зібрала свідчення понад 50 проукраїнських виборців-республіканців. Їхні слова будуть використані в рекламній кампанії, яка триватиме до кінця року.

У проєкті використовуватимуть ці відео в низці рекламних роликів, спрямованих на виборців Республіканської партії та законодавців, зокрема й тих, які планується показати під час перших президентських дебатів наступного тижня.

Директор зі стратегії “Республіканців за Україну” Джон Конвей у коментарі “Голосу Америки” зазначив, що підтримка демократії за кордоном історично є однією з фундаментальних цінностей Республіканської партії. Тож мета групи – продемонструвати голоси виборців Республіканської партії, які все ще відчувають це.

Підтримка США для України після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року містила військову, фінансову та гуманітарну допомогу. За даними комітету Палати представників з нагляду та підзвітності, ця підтримка становила понад 113 мільярдів доларів.

Наразі адміністрація президента Джо Байдена заявляє, що має достатньо коштів, аби продовжувати підтримку України на нинішньому рівні ще кілька місяців. Минулого тижня Байден звернувся до Конгресу з проханням схвалити додаткові 24 мільярди доларів, щоб зберегти підтримку в 2025 фінансовому році.

З початку російського вторгнення надання допомоги Україні мало потужну підтримку, однак, на тлі затягування війни й зростання витрат вона знизилася.

Нещодавнє опитування телекомпанії CNN та дослідницької компанії SSRS показало, що 51% американців вважають, що США вже зробили достатньо для підтримки України, тоді як 48% вважають, що вони мають зробити більше.

У Сенаті лідер меншості Мітч Макконнелл нещодавно підтвердив свою підтримку Україні, назвавши війну “найважливішою подією, яка зараз відбувається на міжнародному рівні” в інтерв’ю Politico. Сенатор Ліндсі Грем, активний прихильник заявки України на вступ до НАТО, також продовжував висловлювати підтримку.

Одначе, інші республіканці в Сенаті, такі як Джош Хоулі з Міссурі та Дж. Д. Венс з Огайо, відверто скептично ставилися до подальшої допомоги.

Читайте також: У розмові з главою МЗС Блінкен підтвердив «непохитну» підтримку України з боку США

У Палаті представників, де республіканці мають більшість, кількість членів Республіканської партії, які виступають проти продовження фінансування України, є значною. Це свідчить, що буде складно ухвалити законопроєкт, який передбачає більше фінансування, без посиленої допомоги Демократичної партії.

Ми думаємо, що громадська думка зараз все ще трохи мінлива, — заявив Конвей. — Тому ми не готові відмовитись від боротьби. Думаємо, що частина Республіканської партії — і значна — досі сприйнятлива до повідомлень. Тож ми плануємо провести важку роботу, щоб повернути людей до такої традиційної республіканської цінності підтримки демократії у всьому світі.

Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.