Шольц виступив проти «уявного миру» в Україні

Джерело: DW

12 вересня канцлер Німеччини  Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.

Якщо суспільство не слідує логіці війни, то це правильно. Але на практиці необхідно оборонятися від агресора. Українці щодня захищають свою свободу, свою батьківщину, своє життя від імперських, історично засліплених фантазій правителів у Кремлі. Але українці теж відчувають прагнення мирного майбутнього, про що зокрема свідчить мирний план президента Володимира Зеленського, – зазначив глава німецького уряду.

Канцлер ФРН привітав той факт, що за стіл переговорів вдалося посадити впливові держави, які нині просувають базові засади мирного врегулювання війни. Одначе, попередив, що це вимагає “терпіння та часу”.

Часу, якого у нас насправді немає, оскільки Росія продовжує бомбити, катувати та вбивати в Україні, – зауважив він.

Олаф Шольц вкотре виступив на захист допомоги Україні, назвавши “мир без свободи — пригніченням, без справедливості — диктатом”.

Главу уряду ФРН запевнив, що Німеччина дуже тісно координує постачання озброєнь Україні з міжнародними партнерами, однак, зауважив він, це аж ніяк не змінює його фундаментального переконання в тому, що “право має перемогти насильство, а не навпаки”.

Шольц знову наголосив, що Німеччина підтримуватиме Україну “стільки, скільки потрібно”.

Вважаю, що це необхідно не тільки в політичному і стратегічному, а й у мирно-етичному плані.

Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків. 

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.