Шольц виступив проти «уявного миру» в Україні

Джерело: DW

12 вересня канцлер Німеччини  Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.

Якщо суспільство не слідує логіці війни, то це правильно. Але на практиці необхідно оборонятися від агресора. Українці щодня захищають свою свободу, свою батьківщину, своє життя від імперських, історично засліплених фантазій правителів у Кремлі. Але українці теж відчувають прагнення мирного майбутнього, про що зокрема свідчить мирний план президента Володимира Зеленського, – зазначив глава німецького уряду.

Канцлер ФРН привітав той факт, що за стіл переговорів вдалося посадити впливові держави, які нині просувають базові засади мирного врегулювання війни. Одначе, попередив, що це вимагає “терпіння та часу”.

Часу, якого у нас насправді немає, оскільки Росія продовжує бомбити, катувати та вбивати в Україні, – зауважив він.

Олаф Шольц вкотре виступив на захист допомоги Україні, назвавши “мир без свободи — пригніченням, без справедливості — диктатом”.

Главу уряду ФРН запевнив, що Німеччина дуже тісно координує постачання озброєнь Україні з міжнародними партнерами, однак, зауважив він, це аж ніяк не змінює його фундаментального переконання в тому, що “право має перемогти насильство, а не навпаки”.

Шольц знову наголосив, що Німеччина підтримуватиме Україну “стільки, скільки потрібно”.

Вважаю, що це необхідно не тільки в політичному і стратегічному, а й у мирно-етичному плані.

Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.