Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини
Джерело: народний депутат Ярослав Железняк у Telegram
21 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини – 318 нардепів віддали свої голоси за нього. Цей законопроєкт є однією з вимог для початку переговорів про членство України в ЄС.
Проти не проголосував ніхто, ще троє утрималися і 18 депутатів не голосували.
Проєктом закону передбачено вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин відповідно до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.
У документі передбачається надання державних гарантій безоплатного забезпечення підручниками, зокрема електронними, здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин.
Також повинна забезпечуватися можливість мов національних меншин у сфері реклами, а також на публічних, культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходах. Ще йдеться про надання цими мовами екстреної допомоги тощо.
У законі прописано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини. Там для них можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.
Також гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення. Передбачається підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.
Дія закону не поширюється на росіян, які мешкають на території України.
- 20 вересня Верховна Рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента України Володимира Зеленського.
За даними синоптиків у п’ятницю, 24 січня, по всій країні очікуються опади у вигляді дощу з мокрим снігом.
У Київській області унаслідок падіння уламків безпілотників пошкоджено приватний будинок та багатоповерхівку. Є загиблі.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.