США «стурбовані» планом Росії скасувати ратифікацію заборони ядерних випробувань

Джерело: AL Jazeera

Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.

Представник Росії в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) Михайло Ульянов заявив, що “Росія планує відкликати ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ)”.

“Мета полягає в тому, щоб бути на рівних із США, які підписали договір, але не ратифікували його. Відкликання не означає наміру відновити ядерні випробування”, – сказав він.

Хоча Вашингтон підписав, але не ратифікував ДВЗЯВ, він дотримується мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.

Відповідаючи на заяву Росії, Державний департамент США заявив, що “стурбований” цим кроком.

“Ми стурбовані сьогоднішніми коментарями посла Ульянова у Відні. Подібний крок будь-якої держави-учасниці марно ставить під загрозу глобальні норми проти ядерних вибухових випробувань”, – йдеться в заяві представника Держдепартаменту.

Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, додав Держдепартамент, припустивши, що план Росії відмовитися від ратифікації договору був спрямований на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.