Французький завод, ймовірно, планує постачити «Росатому» збагачений уран

Джерело: ausgestrahlt

Завод з виробництва паливних елементів у Лінгені, що належить французькій групі Framatome, планує експортувати до Росії збагачений уран. Федеральне міністерство навколишнього середовища підтвердило, що зараз розглядається заявка “на експорт залишків ядерного палива”. Уран планується транспортувати на компанію “Машинобудівне акціонерне товариство МСЗ”, яка входить до складу російської державної компанії “Росатом”, мовиться у спільній заяві екологічних груп Ausgestrahlt, Bündnis AgiEL, SOFA та Ecodefense.

На думку активістів, ці постачання здійснюватимуться в обхід європейських санкцій.

Екологи наголосили, що “Росатом” бере активну участь у війні РФ проти України, тож постачання держкорпорації товарів подвійного призначення, до яких входить також збагачений уран, можуть мати кінцеве військове використання, що заборонено санкціями Європейського Союзу.

Представники екогруп зажадали від Федерального міністерства навколишнього середовища Німеччини негайно відхилити “незаконну” заявку на постачання урану до Росії та закрити завод з виробництва паливних елементів у Лінгені.

Також зауважується, що ще у 2020 році на замовлення парламентської групи Зелених у Бундестазі було винесено висновок щодо проблеми експорту урану до Росії. Зокрема, за словами професора Бернхарда Вегенера з Університету Ерлангена-Нюрнберга, ліцензія на експорт “вимагає обґрунтованого переконання органу, що видає ліцензію, що не існує ризику військового використання”.

Зауважимо, нещодавно в Європарламенті закликали “припинити співпрацю з російськими компаніями стосовно існуючих та нових ядерних проєктів”.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.