Парламент Латвії узаконив одностатеві стосунки
Джерело: Reuters
9 листопада парламент Латвії проголосував за дозвіл одностатевим парам створювати цивільні союзи, надаючи їм юридичне визнання.
Гомосексуальність залишається суперечливою темою в Латвії, чиї законодавці у 2005 році змінили конституцію, аби визначити шлюб як дозволений лише між чоловіком і жінкою.
Нове законодавство, яке має набути чинності в середині наступного року, дозволяє одностатевим парам реєструвати своє партнерство у нотаріуса. Це надає партнерам права на відвідування у медичних закладах, а також деякі податкові та соціальні пільги.
Водночас активіст за права геїв Каспарс Залітіс зазначив, що одностатеві пари все одно не зможуть усиновлювати дітей та продовжуватимуть зазнавати проблем зі спадщиною.
Це чудовий початок… Латвія не є однією з шести країн Європейського Союзу, які не визнають одностатеві пари, – зазначив він Reuters.
У травні парламент Латвії обрав президентом Едгарса Рінкевичса – першого відкритого гея, попри те, що 45% латвійців заявили в опитуванні 2019 року, що їм було б некомфортно мати гомосексуального чи бісексуального високопосадовця.
Опитування 2019 року також засвідчило, що 54% латвійців відчувають дискомфорт поряд із колегою-гомосексуалом або бісексуалом, тоді як згідно з опитуванням Globsec 2023 року лише 40% населення країни підтримують легалізацію одностатевих прав, таких як шлюб.
- Конституційний суд Південної Кореї підтримав закон про заборону одностатевих сексуальних стосунків в армії. Активісти назвали це перешкодою правам ЛГБТ.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що він не “визнає ЛГБТ” і пообіцяв боротися з “порочними” тенденціями, які, за його словами, спрямовані на знищення інституту сім’ї в країні.
- Швейцарський виробник годинників Swatch Group (UHR.S) подав до суду на уряд Малайзії через вилучення годинників, присвячених ЛГБТК. У компанії вважають, що цей крок завдав шкоди їхній репутації.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак попросив вибачення у ветеранів, які є частиною ЛГБТ-спільноти, через заборону служити в збройних силах до 2000 року.
- Верховний суд Японії 11 липня виніс рішення проти урядового агентства, яке заборонило трансгендерному службовцю користуватися жіночою ванною кімнатою.
Президент США Дональд Трамп заявив, що використає повноваження міністерства юстиції, аби притягнути до відповідальності двох колишніх посадовців, які критикували його під час першого президентського терміну.
OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, посилаючись на систематичні переслідування з боку Маска і просячи федерального суддю зупинити Маска від будь-яких “подальших незаконних і несправедливих дій” проти OpenAI в судовій справі про майбутню структуру фірми, яка допомогла запустити революцію в галузі ШІ.
У ніч на 10 квітня (з вечора 9 квітня) російські окупаційні війська атакували Україну 145 безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.
Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.
Уряд США повідомив, що почне перевіряти соціальні мережі мігрантів та заявників на отримання візи щодо їхньої антисемітської діяльності.