Генсек НАТО: «Ситуація на полі бою складна, необхідно посилити допомогу Україні»

Джерело: пресслужба НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у зустрічі Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони країн ЄС у Брюсселі у вівторок, 14 листопада, щоб обговорити захист критичної підводної інфраструктури та важливість подальшої підтримки України.

Столтенберг наголосив, що в Україні тривають інтенсивні бої.

“Ситуація на полі бою складна. І це робить ще більш важливим те, щоб ми підтримували та збільшували нашу підтримку України, тому що ми не можемо дозволити президенту Путіну перемогти. Україна має переважати як суверенна незалежна держава в Європі, і в наших інтересах – підтримувати Україну”, – сказав він.

Генеральний секретар підкреслив, що саботаж газопроводів Nord Stream минулого року та нещодавнє пошкодження трубопроводу та кабелів Balticconnector свідчать, що інфраструктура вразлива, а загрози – реальні та розвиваються.

Після цих інцидентів блок НАТО посилив повітряне та морське патрулювання та збільшив присутність у Балтійському та Північному морях. На саміті у Вільнюсі в липні члени Альянсу погодилися створити новий центр критичної підводної інфраструктури при Морському командуванні НАТО у Великій Британії. 

НАТО та Європейський Союз також створили робочу групу з питань стійкості критичної інфраструктури.

“Критична інфраструктура є важливою, і це сфера, де ми знову бачимо актуальність і важливість співпраці між НАТО та Європейським Союзом”, – сказав генсек НАТО.

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.