Фінляндія закриє кордон із Росією через неконтрольований потік мігрантів

Джерело: Yle

14 листопада міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен повідомила, що її міністерство швидко підготує пропозицію для уряду стосовно обмеження перетину кордону.

Відповідаючи на запитання ЗМІ про збільшення кількості шукачів притулку на південно-східному кордоні Фінляндії, Рантанен зазначила, що влада намагається розвязати питання неконтрольованого потоку мігрантів.

Дії російської влади змінилися, констатувала міністерка. Ситуація обговорювалася з російською владою, але обговорення не дало бажаного результату.

Виїзд з Росії до Фінляндії дозволено, попри відсутність документів. Отже, мовиться про нелегальну імміграцію, – пояснила Рантанен.

Відомство починає готувати пропозицію для уряду щодо врегулювання ситуації, яку сьогодні обговорили президент із міністрами, відповідальними за зовнішню та безпекову політику уряду.

– Настав час вжити заходів, – акцентувала Рантанен.

Водночас якими будуть дії, поки що не вирішено.

Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.