У Латвії заблокували ще п’ять сайтів, які поширюють російську пропаганду
Джерело: NEPLP
Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) обмежила доступ у Латвії ще до п’яти сайтів, які поширюють російську пропаганду.
Варто зауважити, що відомство посилається на заяву Ради Євросоюзу про вжиття обмежувальних заходів у межах санкцій проти RT Balkan, Oriental Review, “Царьград”, New Eastern Outlook і Katehon.
У зв’язку з цим, вирішено закрити в країні доступ до сайтів, пов’язаних із цими каналами lat.rt.rs, rt.rs, m-by.tsargrad.tv, journal-neo.org, katehon.com.
Як пояснили у виданні, санкції проти російських медіа є частиною обмежувальних заходів, пов’язаних із діями РФ, які дестабілізують ситуацію в Україні.
За даними NEPLP, закон про національні санкції передбачає, що санкції, встановлені у правилах Європейського Союзу, є обов’язковими і безпосередньо застосовуються Латвією. Тому країна мала відреагувати на доповнення до санкцій.
- Служба інформації та безпеки Молдови (SIS) заявила про блокування в країні доступу до 22 російських пропагандистських телеканалів.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.