Оборонний бюджет коаліції «Рамштайн» становить $1,24 трлн: у 13 разів більше, ніж в РФ
Джерело: СтратКом ЗСУ
В управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ назвали цифру дня: 1,24 трильйона доларів – саме стільки становить спільний оборонний бюджет учасників коаліції “Рамштайн”.
Зауважується, що показник у тринадцять разів більший, ніж оборонний бюджет РФ, який становить 0,09 трильйона доларів.
Станом на сьогодні, Україна отримала від партнерів близько 95 мільярдів доларів збройної підтримки, тобто всього 7,6% від їхніх оборонних бюджетів. Однак, зазначається, що це вже дозволило повернути половину території, окупованої РФ із 2022 року.
Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
Попри те, що за період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро, варто відзначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Довідка. Зустрічі коаліції “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- Низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
- Міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що країна ухвалила рішення щороку підтримувати Україну військовою допомогою у розмірі 0,25% ВВП.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.