37% українців позитивно ставляться до створення Уряду національної єдності, 38% -нейтрально

Джерело: КМІС

Опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, свідчить про те, що 37% українців позитивно ставляться до створення Уряду національної єдності з партій “Слуга народу”, “ЄС”, “Батьківщина” і “Голос”.

В Ізраїлі після нападу ХАМАС і початку війни в Секторі Гази було створено Уряд національної єдності, до якого увійшли представники усіх політичних сил ізраїльського парламенту.

В Україні інколи також звучать заклики до створення такого Уряду з більшості фракцій у парламенті.

КМІС провели опитування спитавши українців, як вони ставляться до створення Уряду національної єдності з партій “Слуга народу”, “ЄС”, “Батьківщина” і “Голос”.

Фото: КМІС

Згідно з результатами опитування, 37% українців позитивно ставляться до такої ідеї, 38% – нейтрально, 19% – негативно, а решта 7% не визначилися.

Фото: КМІС

Респондентів також питали, кого вони хотіли б бачити на чолі такого Уряду. 76% не змогли відповісти на це запитання, проте називали 71 різне прізвище. Найчастіше називали Петра Порошенка, Валерія Залужного та Юлію Тимошенко.

  • Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов та командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський мають високу довіру в українців, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології.
  • Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
  • Згідно з опитуванням, українці найбільше довіряють президенту США Джо Байдену, президенту Польщі Анджею Дуді та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.