На Сумщині посилюють роботу зі зведення фортифікаційних споруд

Джерело: пресслужба Сумської ОВА

З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.

3 січня глава Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що у 2024 році область продовжує виконувати завдання, визначені президентом України та урядом. У першу чергу це стосується підвищення обороноздатності та захисту населення області.

Зауважується, що пріоритет є будівництво фортифікаційних споруд.

Проєкту такого масштабу, який реалізовуватиметься цьогоріч, на Сумщині досі не було. Завдання має бути виконане і це відповідальність кожного керівника району, громади, – зазначив Артюх.

Глава ОВА акцентував, що у 2024 році, як і у минулому, місцева влада вживатиме всіх заходів щодо “недопущення порушень використання бюджетних коштів при будівництві фортифікаційних споруд, дотримання якості та ефективності виконання робіт”.

Раніше начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус заявив, що Росія здатна за кілька тижнів сформувати достатні військові сили для повторного наступу на Чернігівщину.

Зауважимо, при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них. Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
  • Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов розповів, що зведені в Харківській області залізобетонні фортифікації руйнують плани ворога.
  • 1 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що понад 500 000 протитанкових мін встановили наші оборонці на півночі країни.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.