Байден закликав лідерів Конгресу ухвалити допомогу Україні
Джерело: пресслужба Білого дому
Президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.
На зустрічі у Білому домі буди присутні керівництво Конгресу, голови та високопосадовці Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.
Основне питання зустрічі – обговорення нагальної потреби продовження підтримки України.
“Під час зустрічі президент Байден засвідчив важливість того, щоб Конгрес забезпечив Україні необхідні ресурси, включно з протиповітряною обороною та артилерією, щоб захистити себе від жорстокого вторгнення Росії”, – мовиться у повідомленні.
Байден також обговорив, якими будуть наслідки бездіяльності Конгресу для України, США та світу.
“Він чітко сказав: триваюча бездіяльність Конгресу ставить під загрозу національну безпеку Сполучених Штатів, Альянс НАТО та решту вільного світу. Президент закликав Конгрес швидко надати додаткове фінансування для підтримки України та надіслати потужний сигнал про рішучість США”, – наголосили у пресслужбі.
Окрім цього, було обговорено й інші питання щодо законопроєкту, зокрема про ситуацію на кордоні США.
За словами Байдена, його надихає прогрес двопартійних перемовин у Сенаті. Він висловив прихильність щодо ухвалення угоди про прикордонну політику та необхідності додаткових ресурсів на кордоні.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.