Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

Джерело: Bloomberg

23 січня парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО після кількох місяців обговорень, залишивши Угорщину єдиною країною, яка поки утримується від розширення оборонного альянсу.

На пленарному засіданні парламенту в Анкарі 287 депутатів проголосували за прийняття заявки Швеції. Натомість проти виступили 55 парламентарів.

Документ передали президенту Реджепу Таїпу Ердогану для остаточного підписання, перш ніж його скерують в Державний департамент США у Вашингтоні.

Раніше повідомляли, що вже цього тижня парламент Туреччини має намір проголосувати за вступ Швеції до Організації Північноатлантичного договору.

26 грудня Комітет із закордонних справ парламенту Туреччини підтримав ратифікацію протоколу про вступ Швеції в НАТО.

Реджеп Таїп Ердоган 23 жовтня подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО. І парламентська комісія у закордонних справах розпочала його перегляд в листопаді, але відклала подальше обговорення. Для ратифікації законопроєкт мала схвалити комісія у закордонних справах, перш ніж винести його на повне голосування у парламенті. Після чого Ердоган підпише закон, щоб завершити процес.

Зауважимо, 14 грудня президент США Джо Байден та глава Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорили заявку Швеції на вступ до альянсу НАТО.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Варто нагадати, що 26 вересня Ердоган заявив, що парламент країни виконає свою обіцянку ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо Адміністрація президента США Джо Байдена забезпечить шлях до продажу літаків F-16 Анкарі. Туреччина, яка була головною перешкодою на шляху Швеції до НАТО, у жовтні 2021 року попросила дозвіл на придбання F-16 на 20 мільярдів доларів.

Згодом, на саміті НАТО, Ердоган погодився направити заявку Швеції на вступ до турецького парламенту для ратифікації. Затим радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Вашингтон продовжить передачу F-16 Туреччині після консультацій з Конгресом.

Велика Британія виконає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він відвідає Сполучене Королівство.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Внаслідок атаки ЗСУ ракетами Storm Shadow по підземному об’єкту Курській області було ліквідовано російського генерала Валерія Солодчука, 18 російських офіцерів та 500 північнокорейських солдатів. Ще 33 російські армійці зазнали поранень.

Управління директора національної розвідки США оприлюднило довго засекречений меморандум, який розповідає про цілеспрямовані вбивства та замахи на опонентів Володимира Путіна. Йдеться в ньому, зокрема, про отруєння колишнього Президента України Віктора Ющенка.

Реперу Ye (Каньє Вест) не дозволили провести концерт у Москві. Причиною стало те, що російські урядовці не знать його пісень і побоювання давати дозвіл на проведення масових заходів.