Шмигаль провів розмову з главою уряду Франції: подякував за додаткові партії SCALP

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

25 січня глава уряду Денис Шмигаль провів першу телефонну розмову з прем’єр-міністром Франції Габріелем Атталем. Сторони зокрема обговорили реалізацію реформ та євроінтеграцію.

Шмигаль привітав колегу із призначенням на посаду й формуванням нового Уряду. Зауважив, що Україна розраховує на продовження плідної співпраці, насамперед у військовій сфері.

Вдячні за поставки додаткової партії ракет SCALP, створення “артилерійської коаліції” та збільшення постачання артилерійських систем та снарядів, — зазначив український прем’єр.

Також сторони обговорили реалізацію реформ та євроінтеграцію. Шмигаль зауважив, що пан Атталь високо оцінив наш прогрес і запевнив, що Франція підтримує програму Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро.

Окрему увагу зосередили на питаннях продовольчої безпеки та відновлення. Сторони обговорили конфіскацію російських активів.

Окрім цього, Шмигаль додав, що Франція також зацікавлена у співпраці в розмінуванні, транспортній та енергетичній сферах.

Він висловив вдячність Франції за вагомий внесок у всебічну підтримку України та її Збройних сил у війні проти росіян.

  • Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.
  • Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
  • Президент Франції Еммануель Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP  і “сотні бомб”.
  • У межах коаліції “артилерія для України” Франція постачила Україні додаткові реактивні системи залпового вогню LRU.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.