Коордштаб з питань поводження з військовополоненими зазнав кібератаки
Джерело: Коордштаб/Telegram
Інформаційні ресурси Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими зазнали хакерської атаки.
“Сьогодні (28 січня – ред.) зафіксована DDoS-атака на інформаційні ресурси Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Вочевидь, ворог вирішив, що інформація, зокрема, про подробиці обмінів військовополоненими та падіння літака ІЛ-76 несе для нього загрозу” – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що з метою безпеки на певний час буде обмежений доступ до деяких функцій та ресурсів.
“Попри всі перепони, Координаційний штаб продовжує роботу над поверненням наших громадян з російської неволі”, – розповіли у відомстві.
ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.
Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
- Заступник речника МЗС Франції Крістоф Лемуан прокоментував падіння російського Іл-76 й зазначив, що “Росія звикла брехати”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.