Байден пригрозив накласти вето на законопроєкт про допомогу Ізраїлю в обхід України
Джерело: Reuters
Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що ветуватиме окремий законопроєкт республіканців щодо надання допомоги Ізраїлю в обхід України та без посилення безпеки кордонів США.
“Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відхилити цю політичну хитрість і натомість швидко відправити двопартійний закон про додаткові асигнування на надзвичайні ситуації на національну безпеку на стіл президента”, — мовиться у заяві Управління та бюджету Білого дому.
Посадовці Білого дому декілька місяців працюють з демократами та республіканцями у Сенаті США щодо законопроєкту, який містить положення про перегляд міграційної політики та нове фінансування охорони кордону США, а також з мільярдами доларів екстреної допомоги Україні, Ізраїлю та партнерам в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Витрати на суму 118 мільярдів доларів також передбачають надання гуманітарної допомоги цивільним особам, які постраждали від глобальних конфліктів.
У заяві Білого дому також зазначається, що вони рішуче проти “витівки, яка не робить нічого для безпеки кордону, не робить нічого, щоб допомогти народу України захистити себе від агресії Путіна, не підтримує безпеку американських синагог, мечетей і вразливих місць відправлення культу, а також відмовляє в гуманітарній допомозі. палестинським мирним жителям, більшість з яких – жінки та діти”.
3 лютого спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон заявив, що двопартійний законопроєкт Сенату буде відхилено. Натомість відбудеться голосування лише щодо допомоги Ізраїлю.
Коментуючи заяву Байдена щодо накладання вето, Джонсон наголосив, що це “акт зради”.
“Погрожуючи накласти вето на допомогу Ізраїлю та нашим військовим силам, президент Байден залишає нашого союзника в момент найбільшої потреби”, – сказав він.
Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.
22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.