Атака на «Охматдит»: відомо про 50 постраждалих

Джерело: пресслужба МОЗ

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.

Загиблі — лікарка й родич одного з пацієнтів медичного закладу. 7 дітей отримали поранення, з них 4 ушпиталені, – зазначили у повідомленні МОЗ.

Водночас зауважили, що дані не остаточні та оновлюватимуться. Наразі триває рятувальна операція.

Зауважується, що у момент ворожої ракетної атаки в “Охматдиті” перебувало понад 600 пацієнтів і щонайменше стільки ж — працівників лікарні. Нині також триває евакуація пацієнтів.

Повного руйнування зазнав корпус токсикології з відділенням хронічних та гострих інтоксикацій (де дітям проводять діаліз) НДСЛ “Охматдит”. У старому хірургічному корпусі вибито майже всі вікна, зазнали значних пошкоджень два хірургічні та два соматичні відділення, відділення інтенсивної терапії та операційний блок. У новому, зведеному лише нещодавно, корпусі пошкоджено 12 відділень, з них вісім — хірургічних, п’ять — онкологічних, дві реанімації, операційний блок, відділення радіології та променевої терапії.

Також втрачена частина єдиної в країні онкогематологічної лабораторії.

Зауважимо, вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу. Наразі повідомлять про зростання кількості загиблих до 36 осіб. Ще 140 осіб зазнали поранень внаслідок сьогоднішніх ракетних ударів РФ по території України.

Внаслідок масованої атаки РФ по Києву зафіксовано падіння уламків у семи районах.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Читайте також: У Москві заявили, що помстилися Україні за удари по енергетиці

Стало відомо, що Офіс Генерального прокурора передасть всі наявні матеріали та докази, повʼязані із масованою атакою РФ 8 липня до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.