Австралія ввела санкції проти російського хакера через злам страхової компанії

Джерело: Reuters

У вівторок, 23 січня, Австралія наклала кіберсанкції на росіянина за його роль у викраданні страхової компанії Medibank, що стало однією з найбільших крадіжок даних у країні.

Останніми роками зросла кількість повідомлень про кіберзлочинність в Австралії, коли кілька компаній розкрили хакерські атаки, що спонукало уряд минулого року переглянути свої правила кібербезпеки та створити агентство для координації реагування.

Цілеспрямовані фінансові санкції та заборона на в’їзд були застосовані до громадянина Росії Олександра Єрмакова після того, як австралійська влада зв’язала його зі зломом у Medibank.

“Ці люди боягузи і покидьки. Вони ховаються за технологіями, і сьогодні австралійський уряд каже, що, коли ми задумаємося, ми розкриємо, хто ви, і переконаємося, що ви несете відповідальність”, – сказала міністерка внутрішніх справ та кібербезпеки Австралії Клер О’Ніл.

Це перший випадок, коли Австралія застосувала свою систему кіберсанкцій з моменту законодавчого прийняття в 2021 році. Санкція передбачає кримінальну відповідальність за надання Єрмакову будь-яких активів, включаючи криптовалютні гаманці або платежі програм-вимагачів, які караються ув’язненням на термін до 10 років і штрафами.

У 2022 році Medibank оголосив, що хакер викрав особисту інформацію 9,7 мільйона нинішніх і колишніх клієнтів та оприлюднив дані в темній мережі.

Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович, засуджений у Росії до 16 років колонії за шпигунство, опублікував своє перше розслідування після повернення до США.

Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.