Австралія ввела санкції проти російського хакера через злам страхової компанії
Джерело: Reuters
У вівторок, 23 січня, Австралія наклала кіберсанкції на росіянина за його роль у викраданні страхової компанії Medibank, що стало однією з найбільших крадіжок даних у країні.
Останніми роками зросла кількість повідомлень про кіберзлочинність в Австралії, коли кілька компаній розкрили хакерські атаки, що спонукало уряд минулого року переглянути свої правила кібербезпеки та створити агентство для координації реагування.
Цілеспрямовані фінансові санкції та заборона на в’їзд були застосовані до громадянина Росії Олександра Єрмакова після того, як австралійська влада зв’язала його зі зломом у Medibank.
“Ці люди боягузи і покидьки. Вони ховаються за технологіями, і сьогодні австралійський уряд каже, що, коли ми задумаємося, ми розкриємо, хто ви, і переконаємося, що ви несете відповідальність”, – сказала міністерка внутрішніх справ та кібербезпеки Австралії Клер О’Ніл.
Це перший випадок, коли Австралія застосувала свою систему кіберсанкцій з моменту законодавчого прийняття в 2021 році. Санкція передбачає кримінальну відповідальність за надання Єрмакову будь-яких активів, включаючи криптовалютні гаманці або платежі програм-вимагачів, які караються ув’язненням на термін до 10 років і штрафами.
У 2022 році Medibank оголосив, що хакер викрав особисту інформацію 9,7 мільйона нинішніх і колишніх клієнтів та оприлюднив дані в темній мережі.
- Російська хакерська група отримала доступ до деяких облікових записів електронної пошти вищого керівництва Microsoft.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.