Байден прискорює військову допомогу Україні, що може зміцнити позиції Трампа у перемовинах
Джерело: Bloomberg
Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.
Серед останніх кроків Байдена — дозвіл Києву завдавати ударів глибше на територію Росії, схвалення розміщення протипіхотних мін, списання боргу України на суму майже 5 мільярдів доларів і накладення санкцій на один із великих російських банків. Такі дії спрямовані на зміцнення позицій України, щоб вона могла ефективніше протистояти агресії.
Водночас ці кроки викликали критику з боку табору Трампа. Новообраний радник з національної безпеки Майкл Волц назвав дозволи на використання американських ракет ATACMS проти цілей у Росії ескалаційним кроком. Однак Волц також визнав, що потужніша Україна може слугувати важливим аргументом для переговорів.
Свою думку висловив Шелбі Мегіда, заступник директора Євразійського центру Atlantic Council. За його словами, нинішня стратегія Байдена може поставити Трампа у сильнішу позицію для досягнення угоди, яку він зможе представити як успішне завершення конфлікту.
Адміністрація Байдена також прагне максимально використати кошти, виділені Конгресом для підтримки України, що становлять приблизно 9 мільярдів доларів. За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, кожен доступний долар буде використано до 20 січня, дня інавгурації Трампа.
Проте ресурси США обмежені: більшість залишкових коштів може бути спрямовано лише на постачання зброї, що вже є на складах Пентагону. Це ускладнює збільшення підтримки без ризику для обороноздатності самих Сполучених Штатів.
Крім того, адміністрація Байдена розглядає можливість укладання двосторонніх угод з безпеки для надання Україні гарантій. Адже перспективи офіційного членства України в НАТО у короткостроковій перспективі залишаються малоймовірними.
За даними Державного департаменту, з початку повномасштабної війни США вже надали Україні понад 64 мільярди доларів військової допомоги, і ця цифра може зрости до кінця поточного президентського терміну Байдена.
Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
- Сполучені Штати готові надати Україні до 20 мільярдів доларів у межах кредиту країн “Великої сімки” (G7), який буде погашений коштом прибутків від заморожених російських активів.
- Лідери країн G7 підтвердили, що запроваджуватимуть санкції проти РФ через війну проти України стільки, скільки буде необхідно.
- Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.
Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.
Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.