Демократи у Сенаті заблокували спробу республіканців надати допомогу Ізраїлю без України

Джерело: The Guardian

Демократи в Сенаті заблокували зусилля республіканців здобути швидке схвалення законопроєкту про надання екстреної допомоги Ізраїлю, який минулого тижня ухвала Палата представників США, який не передбачає допомоги Україні.

Час має вирішальне значення, і вкрай важливо, щоб Сенат не відкладав доставку цієї надзвичайно важливої ​​допомоги Ізраїлю ні на один день, — сказав сенатор-республіканець “трампіст” Роджер Маршалл.

Своєю чергою, демократи заперечували, наголошуючи на важливості надання допомоги Україні, а також Ізраїлю, на додаток до гуманітарної допомоги, фінансування безпеки кордону та грошей для протистоянню Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, про що мовилося у запиті Джо Байдена до Конгресу на фінансування у розмірі 106 мільярдів доларів.

Наші союзники в Україні можуть дозволити собі затримку не більше, ніж наші союзники в Ізраїлі, — заявила сенаторка Петті Мюррей, демократка, яка головує в Комітеті з асигнувань Сенату.

Після Палати представників проєкт закону має пройти Сенат, а також його повинен підписати президент Байден. Раніше Білий дім заявив, що Байден накладе вето на цей законопроєкт Палати представників.

Зауважимо, Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.

Одначе, нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Тож вже 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.