Експерти ООН підтвердили, що росіяни атакували Харків північнокорейською ракетою
Джерело: Reuters
У своєму звіті експерти ООН підтвердили, що уламки снаряда, яким російські війська атакували Харків 2 січня, належали північнокорейській балістичній ракеті серії Hwasong-11.
У 32-сторінковому звіті спостерігачі ООН дійшли висновку, що “уламки ракети, яка впала в Харкові 2 січня, походять від ракети КНДР серії Hwasong-11”, що свідчить про порушення ембарго на постачання зброї Північною Кореєю.
Північна Корея перебуває під санкціями ООН за розробку й випробування балістичних ракет та ядерну програму з 2006 року. Обмеження з роками посилили.
На початку квітня Україну відвідали спостерігачі ООН, аби оглянути уламки, і не знайшли доказів того, що ракета виготовлена Росією. У звіті зауважили, що експерти “не могли самостійно визначити, звідки була запущена ракета і ким”.
Водночас, інформація про траєкторію, надана українською владою, вказує на те, що ракету запустили в межах території Російської Федерації.
Зауважимо, офіційні особи США та Південної Кореї звинуватили Північну Корею в постачанні Росії артилерійських снарядів, ракет та іншого обладнання за минулі місяці, заявивши, що такі постачання озброєння прискорилися після зустрічі Кім Чен Ина і глави РФ Володимира Путіна у вересні 2023 року.
В обмін на відправку, можливо, кількох мільйонів артилерійських снарядів та інших припасів, Північна Корея отримала понад 9000 російських контейнерів, ймовірно, наповнених продовольством.
Раніше голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов зазначив, що нині РФ витрачає більше зброї та боєприпасів, ніж може виробити, водночас бореться з контролем якості, цим і пояснюється пошук Росією зброї в інших країнах.
Буданов констатував, що Північна Корея наразі є найбільшим постачальником зброї для Росії.
Також нещодавно СБУ задокументувала факти російської повітряної атаки на цивільну інфраструктуру України із застосуванням ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР.
Своєю чергою, Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що під час ракетних обстрілів України РФ вже використала щонайменше 24 балістичні ракети виробництва Північної Кореї.
- Росія, ймовірно, після місячної паузи відновлює постачання морським шляхом озброєння з Північної Кореї.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин передав Росії 1,5 мільйона артилерійських снарядів, однак, за даними української розвідки, понад половина з них – несправні.
- Північна Корея від вересня минулого року надіслала Росії понад 10 тисяч контейнерів із боєприпасами або матеріалами, пов’язаними зі снарядами, для використання у війні проти України.
- Фахівці ISW зреагували на повідомлення про отримання Росією балістичних ракет від КНДР. Аналітики також повідомили, навіщо Росії іноземні ракети.
- Супутникові знімки свідчать, що Китай надає причал російському вантажному судну, яке перебуває під санкціями США і яке РФ використовує для постачання озброєння з Північної Кореї.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.