Естонія надалі рішуче підтримуватиме українське військо – Міноборони
Джерело: пресслужба Міноборони
7 грудня перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк прийняв у Києві делегацію Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон.
Під час зустрічі сторони зокрема обговорили потреби українських військових на полі бою, напрямки допомоги з боку Естонії та довгострокову двосторонню співпрацю.
Ми свідомі того, що ви б’єтеся за всю Європу. Ми сповнені рішучості й надалі підтримувати український народ та українську армію, – зазначила заступниця Міністра оборони Естонії.
Павлюк поінформував Туулі Дунетон стосовно найбільших потреб української армії. Також наголосив, що Естонія — наші друзі, котрі з першої хвилини агресії підтримують Україну. Представник українського оборонного відомства висловив вдячність народу Естонії, висловивши сподівання “що ми будемо разом до перемоги”.
- Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне торговельне ембарго щодо Росії.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас.
- Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.