Естонія надалі рішуче підтримуватиме українське військо – Міноборони
Джерело: пресслужба Міноборони
7 грудня перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк прийняв у Києві делегацію Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон.
Під час зустрічі сторони зокрема обговорили потреби українських військових на полі бою, напрямки допомоги з боку Естонії та довгострокову двосторонню співпрацю.
Ми свідомі того, що ви б’єтеся за всю Європу. Ми сповнені рішучості й надалі підтримувати український народ та українську армію, – зазначила заступниця Міністра оборони Естонії.
Павлюк поінформував Туулі Дунетон стосовно найбільших потреб української армії. Також наголосив, що Естонія — наші друзі, котрі з першої хвилини агресії підтримують Україну. Представник українського оборонного відомства висловив вдячність народу Естонії, висловивши сподівання “що ми будемо разом до перемоги”.
- Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне торговельне ембарго щодо Росії.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас.
- Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.