Фон дер Ляєн: Європа повинна «прокинутися», коли мовиться про оборону
Джерело: Tagesschau
17 квітня, у Брюсселі, під час виступу на Європейському саміті з безпеки й оборони президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала до більшої відданості європейській обороні.
Настав час для Європи прокинутися, коли мовиться про оборону та безпеку, – зазначила фон дер Ляєн у своїй промові на оборонній конференції.
Вона наголосила, що ЄС необхідно продовжувати підтримувати Україну. З цією метою закликала мобілізувати всі інституційні та виробничі спроможності, наголосивши, що ціна гіпотетичної перемоги Росії, ціна небезпеки, яку вона може принести для Європи, набагато вища за витрати на допомогу Силам оборони України.
Серед іншого фон дер Ляєн попередила про безпілотники з Ірану, які також використовує Росія.
Іранські безпілотники щодня літають над українськими містами, – зазначила президентка Єврокомісії. ЄС має адаптувати свої дії до “мінливого контексту безпеки”.
Так, 27 країн-членів повинні будуть підвищити оперативну готовність своїх військ і більше інвестувати в оборонну промисловість.
Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.
- 13 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Глава держави повідомив, що Німеччина передасть додаткову систему Patriot в Україну та ракети до наявних систем ППО.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.